Slovenská republika - paródia na štát

Autor: Branislav Cvacho | 23.1.2013 o 17:26 | (upravené 23.1.2013 o 22:42) Karma článku: 19,73 | Prečítané:  1698x

V poslednej dobe mám stále intenzívnejší pocit, že nežijem v štáte, ale v akejsi zvláštnej paródii na štát. Skôr ako štát mi napadá len jeden termín - Výpalník. Pre generáciu tridsiatnikov a štyridsiatnikov štát neponúka žiadne služby, iba veľmi premyslené výpalne. Zaplať zdravotné poistenie a milostivo Ti umožníme prístup k nekvalitnej zdravotníckej starostlivosti, ktorú si samozrejme zaplatíš ako samoplatca. Zaplať sociálne poistenie a ponúkneme Ti lukratívny prísľub budúceho dôchodku v systéme, ktorý určite do tvojho dôchodku nevydrží. Zaplať dane a ponúkneme ti...

Človek by nemal byť negatívny, ale práve dnes ma dobiela rozpálil zákon o správnych poplatkoch. Je kríza, takže treba na občana tlačiť čo najefektívnejšie. Štát vydáva "povolenie na prevádzkovanie zdravotníckeho zariadenia" (skoro sa mi jazyk zamotal) a do minulého roku si za túto maličkosť pýtal čosi vyše 165 EUR (5000 Sk). Dnes sme sumu mierne upravili a je to len 500 EUR. Je jedno, či správny poplatok platí PENTA za všeobecnú nemocnicu alebo zdravotná sestra za agentúru domácej ošetrovateľskej starostlivosti pre dve dediny. Chceš pomáhať trpiacim ľuďom, tak plať - malý, symbolický správny poplatok. Dalo by sa popísať ešte veľa, ale dospel by som len k jedinému - táto krajina je veľmi zle spravovaná a za jej stav môžu politici zo všetkých strán politického spektra. Za politikov môžeme my, čo s tým urobíme?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

SVET

Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Krajiny bez eura budú strácať vplyv, Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?